EKMG250ELL221MHB5D by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKMG250ELL221MHB5D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 230mA 1000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: EKMG250ELL221MHB5D
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKMG250ELL221MHB5D
COO:
ID
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
220 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
8 x 11.5 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
25 VDC