EKMG250ELL222MK25S
Chemi-ConCap Aluminum Lytic 2200uF 25V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1090mA 1000h 105A°C Bulk
DESCRIPTION
Cap Aluminum Lytic 2200uF 25V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1090mA 1000h 105A°C Bulk
Search Keywords: EKMG250ELL222MK25S
Part No:
EKMG250ELL222MK25S
COO:
CN
Capacitance Value:
2200 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
12.5 x 25 mm
Voltage:
25 VDC