EKMG250ELL331MHB5D by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKMG250ELL331MHB5D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 330uF 25V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 310mA 1000h 105A°C Bulk
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: EKMG250ELL331MHB5D
Part No:
EKMG250ELL331MHB5D
EAR99
1000
Capacitance Value:
330 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
8 x 11.5 mm
Voltage:
25 VDC