EKMG251ELL100MJ16S
Chemi-ConCap Aluminum Lytic 10uF 250V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 74mA 1000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Cap Aluminum Lytic 10uF 250V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 74mA 1000h 105A°C Bulk
Search Keywords: EKMG251ELL100MJ16S
Part No:
EKMG251ELL100MJ16S
COO:
CN
Supplier Standard Pack:
2000
Capacitance Value:
10 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
10 x 16 mm
Voltage:
250 VDC