EKMG500ELL2R2ME11D
Chemi-ConCap Aluminum Lytic 2.2uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 20mA 1000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 20mA 1000h 105A°C Bulk
Search Keywords: EKMG500ELL2R2ME11D
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKMG500ELL2R2ME11D
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
ID
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
3000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
2.2 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
5 x 11 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
50 VDC