EKMQ201VSN152MR40S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKMQ201VSN152MR40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1500uF 200V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 2800mA 2000h 105A°C
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EKMQ201VSN152MR40S
Part No:
EKMQ201VSN152MR40S
COO:
MY
ECCN:
EAR99
200
Capacitance Value:
15002179uF
Tolerance:
202203%
Operating Temperature:
-25 to 105 °C
Mounting:
Through Hole2190
Size:
30 x 40 mm