EKMZ451VSN391MQ45S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKMZ451VSN391MQ45S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 390uF 450V 20% (25.4 X 45mm) Snap-In 10mm 1670mA 2000h 105°C
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EKMZ451VSN391MQ45S
Part No:
EKMZ451VSN391MQ45S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
200
Capacitance Value:
390 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-25 to 105 °C
Size:
25.4 x 45 mm
Termination Style:
Snap-In
Voltage:
450 VDC