EKXG251ELL151MM25S
Chemi-ConCap Aluminum Lytic 150uF 250V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 860mA 10000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Cap Aluminum Lytic 150uF 250V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 860mA 10000h 105A°C Bulk
Search Keywords: EKXG251ELL151MM25S
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKXG251ELL151MM25S
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
JP
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
500
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
150 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
18 x 25 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
250 VDC