EKXJ201ELL561MM50S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKXJ201ELL561MM50S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 560uF 200V 20% (18 X 50mm) Radial 7.5mm 1945mA 12000h 105A°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EKXJ201ELL561MM50S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKXJ201ELL561MM50S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
250
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
5602179uF
Tolerance:
202203%
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole2190
Size:
18 x 50 mm