EKXJ221ELL151ML25S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKXJ221ELL151ML25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 150uF 220V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 845mA 12000h 105A°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EKXJ221ELL151ML25S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKXJ221ELL151ML25S
EAR99
500
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
150 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
16 x 25 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
220 VDC