EKXJ221ELL680MK20S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKXJ221ELL680MK20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 68uF 220V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 475mA 10000h 105A°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EKXJ221ELL680MK20S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKXJ221ELL680MK20S
EAR99
1000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
68 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
12.5 x 20 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
220 VDC