EKXJ251ELL271ML40S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKXJ251ELL271ML40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 270uF 250V 20% (16 X 40mm) Radial 7.5mm 1285mA 12000h 105A°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EKXJ251ELL271ML40S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKXJ251ELL271ML40S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
250
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
270 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
16 x 40 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
250 VDC