EKXJ251ELL470MJ25S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKXJ251ELL470MJ25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 47uF 250V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 315mA 12000h 105A°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EKXJ251ELL470MJ25S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKXJ251ELL470MJ25S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
47 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
10 x 25 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
250 VDC