EKXJ251ELL680MU20S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKXJ251ELL680MU20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 68uF 250V 20% (14.5 X 20mm) Radial 7.5mm 505mA 10000h 105A°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EKXJ251ELL680MU20S
Part No:
EKXJ251ELL680MU20S
EAR99
500
Capacitance Value:
68 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
14.5 x 20 mm
Voltage:
250 VDC