EKXJ401ELL100MJ16S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKXJ401ELL100MJ16S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 10uF 400V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 125mA 10000h 105A°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EKXJ401ELL100MJ16S
Part No:
EKXJ401ELL100MJ16S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
2000
Capacitance Value:
10 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
10 x 16 mm
Voltage:
400 VDC
IN STOCK: 25
Ships today, if you order in
Buy all 25 in-stock or the regular minimum order quantity of 100