EKXJ421ELL330ML20S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKXJ421ELL330ML20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 33uF 420V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 385mA 10000h 105A°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EKXJ421ELL330ML20S
Part No:
EKXJ421ELL330ML20S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
500
Capacitance Value:
33 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
16 x 20 mm
Voltage:
420 VDC