EKY-101ELL331MK35S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKY-101ELL331MK35S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 330uF 100V 20% (12.5 X 35mm) Radial 5mm 1650mA 10000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EKY101ELL331MK35S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKY-101ELL331MK35S
COO:
ID
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
330 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
12.5 x 35 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
100 VDC