EKY-350ELL221MJC5S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKY-350ELL221MJC5S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 220uF 35V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 865mA 7000h 105A°C Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EKY350ELL221MJC5S
Part No:
EKY-350ELL221MJC5S
COO:
ID
ECCN:
EAR99
2000
Capacitance Value:
220 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
10 x 12.5 mm
Voltage:
35 VDC