EKYB101ELL101MJ20S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKYB101ELL101MJ20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 100uF 100V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1040mA 10000h 105A°C Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EKYB101ELL101MJ20S
Part No:
EKYB101ELL101MJ20S
COO:
ID
ECCN:
EAR99
2000
Capacitance Value:
100 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
10 x 20 mm
Voltage:
100 VDC