EKZE250ELL221MHB5D by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKZE250ELL221MHB5D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 760mA 3000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: EKZE250ELL221MHB5D
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKZE250ELL221MHB5D
COO:
ID
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
220 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
8 x 11.5 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
25 VDC