EKZN350ELL182MK35S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKZN350ELL182MK35S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1800uF 35V 20% (12.5 X 35mm) Radial 5mm 4120mA 10000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EKZN350ELL182MK35S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKZN350ELL182MK35S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
500
Capacitance Value:
1800 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
12.5 x 35 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
35 VDC