EKZN6R3ELL221ME11D by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKZN6R3ELL221ME11D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 220uF 6.3V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 345mA 6000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: EKZN6R3ELL221ME11D
Part No:
EKZN6R3ELL221ME11D
COO:
ID
ECCN:
EAR99
3000
Capacitance Value:
220 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
5 x 11 mm
Voltage:
6.3 VDC