ELXV100ELL392ML25S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ELXV100ELL392ML25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 3900uF 10V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2190mA 5000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ELXV100ELL392ML25S
Part No:
ELXV100ELL392ML25S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
3900 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
16 x 25 mm
Termination Style:
Radial2202
Voltage:
10 VDC