ELXY100ELL221MF15D by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ELXY100ELL221MF15D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (6.3 X 15mm) Radial 2.5mm 390mA 2000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: ELXY100ELL221MF15D
Part No:
ELXY100ELL221MF15D
EAR99
2000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
220 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
6.3 x 15 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
10 VDC
Life Cycle:
Discontinued & Replaced
  This product is discontinued, but still in stock
IN STOCK: 750
Ships today, if you order in
Buy all 750 in-stock or the regular minimum order quantity of 2000