ELXZ100ELL221MFB5D by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ELXZ100ELL221MFB5D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (6.3 X 11.5mm) Radial 2.5mm 290mA 2000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: ELXZ100ELL221MFB5D
Part No:
ELXZ100ELL221MFB5D
COO:
CN
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
220 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
6.3 x 11.5 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
10 VDC
Life Cycle:
Discontinued & Replaced
  This product is discontinued, but still in stock
IN STOCK: 459
Ships today, if you order in
Buy all 459 in-stock or the regular minimum order quantity of 2000