ELXZ250ELL470MEB5D by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ELXZ250ELL470MEB5D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11.5mm) Radial 2mm 175mA 2000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: ELXZ250ELL470MEB5D
Part No:
ELXZ250ELL470MEB5D
COO:
ID
ECCN:
EAR99
3000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
47 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
5 x 11.5 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
25 VDC