ELXZ630ELL471ML20S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ELXZ630ELL471ML20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 470uF 63V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 1770mA 8000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ELXZ630ELL471ML20S
Part No:
ELXZ630ELL471ML20S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
470 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
16 x 20 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
63 VDC