EMVK350ADA221MJA0G by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EMVK350ADA221MJA0G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 220uF 35V 20% (10 X 10mm) SMD 375mA 2000h 105°C Cardboard T/R
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: EMVK350ADA221MJA0G
Part No:
EMVK350ADA221MJA0G
EAR99
1
Capacitance Value:
220 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Voltage:
35 VDC