EMZA6R3ADA102MHA0G by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EMZA6R3ADA102MHA0G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1000uF 6.3V 20% (8 X 10mm) SMD 600mA 2000h 105°C Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: EMZA6R3ADA102MHA0G
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EMZA6R3ADA102MHA0G
COO:
ID
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
Reel
Capacitance Value:
1000 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Mounting:
Surface Mount
Voltage:
6.3 VDC
Life Cycle:
Discontinued & Replaced
  This product is discontinued, but still in stock
IN STOCK: 71
Ships today, if you order in
Buy all 71 in-stock or the regular minimum order quantity of 500