EMZR500ARA220ME61G by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EMZR500ARA220ME61G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 22uF 50V 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.88 Ohm 165mA 2000h 105°C Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EMZR500ARA220ME61G
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EMZR500ARA220ME61G
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Reel
Capacitance Value:
22 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Mounting:
Surface Mount
Size:
5 x 5.8 mm
Termination Style:
N/R
Voltage:
50 VDC