ESMG100ELL470ME11D by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ESMG100ELL470ME11D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 47uF 10V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 100mA 2000h 85°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: ESMG100ELL470ME11D
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
ESMG100ELL470ME11D
EAR99
3000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
47 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
5 x 11 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
10 VDC