ESMG161ELL221MLN3S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ESMG161ELL221MLN3S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 220uF 160V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 760mA 2000h 85A°C Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: ESMG161ELL221MLN3S
Part No:
ESMG161ELL221MLN3S
COO:
ID
ECCN:
EAR99
500
Capacitance Value:
220 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Size:
16 x 31.5 mm
Voltage:
160 VDC