ESMG500ELL330ME11D by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ESMG500ELL330ME11D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 33uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 125mA 2000h 85A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: ESMG500ELL330ME11D
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
ESMG500ELL330ME11D
EAR99
3000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
33 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
5 x 11 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
50 VDC