ESMG6R3ELL332MJ20S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ESMG6R3ELL332MJ20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 3300uF 6.3V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1185mA 2000h 85A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: ESMG6R3ELL332MJ20S
Part No:
ESMG6R3ELL332MJ20S
COO:
CN
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
3300 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Size:
10 x 20 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
6.3 VDC