ESMH630VSN123MA45U by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ESMH630VSN123MA45U
Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitor - 12000 µF - ±20% Tolerance - 63 V - 21mOhm @ 120Hz - 2000 Hrs @ 85°C - Polar - Radial, Can - Snap-In - Through Hole.
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The ESMH630VSN123MA45U is aluminum electrolytic capacitor with dimensions: 1.378" Dia (35.00mm) x 1.850" (47.00mm). Operating temperatutre range is from -40°C to 85°C.
Search Keywords: ESMH630VSN123MA45U
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
ESMH630VSN123MA45U
COO:
US
ECCN:
EAR99
200
IN STOCK: 3
Can Ship immediately
Buy all 3 in-stock or the regular minimum order quantity of 5