ESMQ250ELL101ME11D by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ESMQ250ELL101ME11D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 180mA 2000h 85A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: ESMQ250ELL101ME11D
Part No:
ESMQ250ELL101ME11D
COO:
CN
ECCN:
EAR99
3000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
100 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Size:
5 x 11 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
25 VDC