HHXB160ARA471MJA0G by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
HHXB160ARA471MJA0G
Chemi-Con
Cap Aluminum Polymer Hybrid 470uF 16VDC 20% (10 X 10mm) SMD 0.018 Ohm 2600mA 5000h 105°C Automotive T/R
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: HHXB160ARA471MJA0G
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
HHXB160ARA471MJA0G
COO:
JP
ECCN:
EAR99
500
Leakage Current:
75.2@2Min uA
Capacitance Value:
470 uF
Lead Diameter:
N/R
Lead Pitch For Radial:
N/R
Dimension:
10 x 10mm mm
Family:
HXB
Equivalent Series Resistance:
0.018 Ohm