HHXC350ARA220ME61G by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
HHXC350ARA220ME61G
Chemi-Con
Aluminum/Polymer Capacitor - Radial - 22µF - ±20% Tolerance - 35V - 4000 Hrs @ 125°C - Can - Surface Mount.
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The HHXC350ARA220ME61G is aluminum/polymer capacitor with dimensions: 0.197" Dia (5.00mm) x 0.240" (6.10mm).