CQB50W12-72S05
Cincon ElectronicsIsolated DC-DC Converter - 30W - 14-160 VDC Input - 5.0 VDC Output - 6A - PCB Mount - Encapsulated - M3 Mounting Inserts - On/Off Pos Logic
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Isolated DC-DC Converter - 30W - 14-160 VDC Input - 5.0 VDC Output - 6A - PCB Mount - Encapsulated - M3 Mounting Inserts - On/Off Pos Logic
Search Keywords: CQB50W1272S05
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Cincon Electronics
Part No:
CQB50W12-72S05
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
850440
COO:
TW
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
IN STOCK: 3
Can Ship immediately
Factory Lead-Time 20 Weeks
Qty
Unit Price
1
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
AFC0612DE-AF00
FAN 60x60x38mm 12VDC W/PWM Control & Speed Sensor(Tach) - NOTE: Part Number Structure Devi...