CQB50W12-72S05N
Cincon ElectronicsIsolated DC-DC Converter - 30W - 14-160 VDC Input - 5.0 VDC Output - 6A - PCB Mount - Encapsulated - M3 Mounting Inserts - On/Off Neg Logic
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Isolated DC-DC Converter - 30W - 14-160 VDC Input - 5.0 VDC Output - 6A - PCB Mount - Encapsulated - M3 Mounting Inserts - On/Off Neg Logic