EC7BW18-72D12
Cincon ElectronicsIsolated DC/DC Converter - 20W - Dual Output - 8.5-160 VDC Input - ±12 VDC Output - ±833mA - 4.2kVDC/3kVAC Isolation - Through Hole - On/Off Pos Logic
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Isolated DC/DC Converter - 20W - Dual Output - 8.5-160 VDC Input - ±12 VDC Output - ±833mA - 4.2kVDC/3kVAC Isolation - Through Hole - On/Off Pos Logic