150474K250HC by cornell dubilier/mallory
Image is representational - see mfr. specs
150474K250HC
Cornell Dubilier/Mallory
Metalized Polyester Capacitor - Axial - Non Inductive - 0.47uF ±10% - 250VDC - 0.374 in Dia x 0.807 in
RoHS Compliant
BAG Packaging
Accessories
DESCRIPTION