CG551T350V4C by cornell dubilier/mallory
Image is representational - see mfr. specs
CG551T350V4C
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Screw Terminals - 550uF (–10 +50%) - 350VDC - 2in dia x 4.125in high
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Accessories
DESCRIPTION