380LQ271M315H022
Cornell DubilierAluminum Electrolytic Capacitor - 270uF ±20% - 315V - 85°C - Through Hole Snap-In - 30mm x 22mm Dia.
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Aluminum Electrolytic Capacitor - 270uF ±20% - 315V - 85°C - Through Hole Snap-In - 30mm x 22mm Dia.