AFK107M25X16T-F by cornell dubilier
Image is representational - see mfr. specs
AFK107M25X16T-F
Cornell Dubilier
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD - Low ESR - 100uF ±20% - 25V - 7.7mm x 6.3mm Dia - RoHS - Tape&Reel
DESCRIPTION
Search Keywords: AFK107M25X16TF
Supplier:
Cornell Dubilier
Part No:
AFK107M25X16T-F
COO:
MY
ECCN:
EAR99
900
Package Type:
REEL
Capacitance Value:
100 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Mounting:
Surface Mount
Size:
6.3 x 7.9 mm
Termination Style:
N/R
Voltage:
25 VDC