CD15FC681JO3F
CD15FC681JO3F
In Stock: 2,356
Minimum Order: 5
VIEW PRODUCT
CD15FC681JO3 by cornell dubilier
Image is representational - see mfr. specs
CD15FC681JO3
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Standard Dipped - 680pF (+/-) 5% - 300VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: CD15FC681JO3
Part No:
CD15FC681JO3
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
Capacitance Value:
680 pF
Family:
CD15
Dimension:
11.9(Max) x 5.3(Max) x 9.9(Max) mm
Lead Diameter:
0.6 mm
Lead Pitch For Radial:
5.9 mm