MIN02-002DC330J-F by cornell dubilier
Image is representational - see mfr. specs
MIN02-002DC330J-F
Cornell Dubilier
Cap Mica 33pF 300V 5% (7.92 X 10.16mm) 200°C Bulk ...
RoHS Compliant
BAG Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Looking for a reliable capacitor for your electronic project? Consider the Cornell Dubilier MIN02-002DC330J-F. This high-quality capacitor is a 33pF mica capacitor with a voltage rating of 300V and a tolerance of 5%. With dimensions of 7.92 x 10.16mm and the ability to withstand temperatures of up to 200°C, this capacitor is sure to meet your needs. Available in bulk packaging, the Cornell Dubilier MIN02-002DC330J-F is a versatile and dependable choice for your electrical applications.
Search Keywords: MIN02002DC330JF
Supplier:
Cornell Dubilier
Part No:
MIN02-002DC330J-F
COO:
MX
ECCN:
EAR99
200
Package Type:
BAG
Lead Pitch For Radial:
N/R
Dimension:
7.92 x 10.16 mm
Lead Diameter:
N/R
Family:
MIN02
Capacitance Value:
33 pF