8L02-24-10
Coto TechnologyEconomical DIP Reed Relays, 2 Form A, 24V
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Economical DIP Reed Relays, 2 Form A, 24V
Search Keywords: 8L022410
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Coto Technology
Part No:
8L02-24-10
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
25
Package Type:
TUBE
Type:
Dry
DC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
DPST-NO
Maximum AC Switching Voltage:
200 V
Maximum DC Switching Voltage:
200 V
Maximum Carry Current:
0.5 A
Maximum Switching Current:
0.5 A
Maximum Switching Power:
10 W
Package Type:
DIP
Terminal Type:
PC Pin
Mounting:
Through Hole
Life Cycle:
Discontinued
This product is discontinued, but still in stock
IN STOCK: 2
Can Ship immediately
Buy all 2 in-stock or the regular minimum order quantity of 25