2463-002-X5S0-471M by cts corporation
Image is representational - see mfr. specs
2463-002-X5S0-471M
CTS Corporation
EMI Feedthrough Filter - 10A - 200VDC - 470 pF - 20% Tolerance - 1.91 mm Diameter - Solder Termination - Thru-Hole. ...
RoHS Non-Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The 2463-002-X5S0-471M from CTS Corporation is EMI feedthrough filter with 470 pF capacitance, 20% tolerance, 10A current rating, 200VDC voltage rating and solder termination. Dimensions of this filter are: 2.39 x 2.39 x 16.51 mm. Operating temperature range is from -55°C to 125°C.