4400-093LF by cts corporation
Image is representational - see mfr. specs
4400-093LF
CTS Corporation
Feed Through Capacitor - 0.01 uF - 50 V - 10 A - 35dB @ 100MHz - M3x0.5 Thread Size - Axial Package - Bushing.
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The 4400-093LF is feed through capacitor with dimensions: 0.157" Dia x 0.276" L (4.00mm x 7.00mm). Operating temperature range is from -55°C to 125°C.